Kizomba

Kizomba

Kizomba

KIZOMBA – yra keletas versijų kur gimė šis šokis, tačiau anot vieno iš šokio pradininkų Helio Santos iš pradžių buvo Coladera, tada Pasada.

 

Šiomis dienomis Pasada pervadinta vardu, kurį mes girdime ir naudojame šiandiena – Kizomba. Šokio šaknys slypi keturiuose autentiškuose šokiuose, t.y. coladeira (capo verde), zouk( muzikos stilius is Gvadelupes ir martinikos), kompa (haitis, karibai) ir Semba (Angola). Šių šokių evoliucianavimas yra tiltas į šokį, kurį mes šokame šiandiena. Apie 1980 metais šokio pradininkai šokį iš Afrikos atvežė į Europą. Iki šių dienų Kizomba stipriai eviliucianavo, tai kas buvo prieš 20 metų labai pasikeitė. Šokis labai populiarus ir šokamas visose Polap šalyse (PALOP susideda iš Afrikos šalių, kuriose portugalų kalba yra oficiali kalba: Angola, Žaliasis Kyšulys, Bisau Gvinėja, Mozambikas, San Tomė ir Prinsipė, o nuo 2011 m. – Pusiaujo Gvinėja. Šios šalys yra buvusios Portugalijos imperijos kolonijos). Pats šokio pavadinimas kilęs iš Kimbundu dialekto (viena iš Angolos dialektų kalbų) reiškiantis „party-vakarėlis“.

 

Kas Jūsų laukia Kizombos šokių pamokose?

 

Kizombą galima apibūdinti dviem žodžiais – ramybė ir harmonija. Nors šokio šaknys Afrikoje, tačiau net ir ten atrandama įvairiausių šokio spalvų. Kizomba yra jausmingas ir palyginus lėtas šokis. Svarbiausia yra kontaktas tarp partnerių. Daugelis išbandę Kizombą paskęsta joje giliai ir ilgam. Nepabandęs nesužinosi, ateik, pabandyk 🙂

 

 

Grįžti atgal